Ви го откриваме долгочуваниот рецепт против импотенција!

Пробајте и сами ќе се уверите!

 

Потребни состојки:

 

200 г мед

1 чаша коњак

Сок од 3 лимони

3 свежи жолчки од јајце

1 стаклена тегла

Подготовка:

Сите состојки добро измешајте ги да се соединат. Добиената смеса чувајте ја затворена во тегла, во фрижидер.

 

Употреба:

 По една супена лажица, трипати дневно пред оброк. Пред секое консумирање добро промешајте ја смесата.