Важно е само точно да го направите и да го пиете редовно – ќе се стопи салото околу стомакот во рекордно време

Ако во последно време сте натрупале вишок килограми и мака мачите со разни диети за да се ослободите од нив – тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас!

Станува збор за состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и масти наталожени во телото.

Како и кај секоја диета, важно е да се почитуваат правилата. Што се однесува до овој напиток, важно е точно да го приготвите и да го пиете редовно.

Подоцна ви преостанува само да уживате во одличните резултати, а првите се забележуваат за помалку од еден месец.

Потребни состојки:

180 мл доматен сок
20 мл лимонов сок
1 лажичка рендан ѓумбир
1 мало луто пиперче (или половина лажичка црн пипер
2 стебленца целер

Постапка:

Сите состојки без целерот ставете ги во блендер и миксајте додека да добиете еднолична смеса.

Смесата послужете ја во стаклена чаша во која ќе додадете две стебленца од целер. Целерот се јаде додека се пие напитокот.

Дневно помеѓу оброците пригответе вкупно три чаши од овој топач на сало, а доколку одеднаш приготвите поголема количина, во тој случај чувајте го во фрижидер.