Дома Тагови зошто се дебелеам

Таг: зошто се дебелеам

Кога надбубрежната жлезда не функционира како што треба, доаѓа до дебелеење:...

Нерамнотежа и пореметување во функцијата на надбубрежната жлезда доведува со вишок или недостиг на поедини хормони, а тоа пак, до појава на дебелина. Ова се...