Дома Тагови зелени домати

Таг: зелени домати

Неверојатно вкусен сос од печени зелени домати – одличен е, заслужува...

Фото и рецепт: Снежана Елиас – Сос од зелени домати. Ако имате време и нерви за да правите ајвар, за кој се потребни два дена...