Дома Тагови зачини

Таг: зачини

Цимет, ѓумбир, жалфија, рузмарин, нане, магдонос, куркума – топ 7 зачини...

Зачините и билките не само што го збогатуваат вкусот на храната, туку се исклучително лековити и одамна се користат во медицината за лекување на...

Здрав ОМЛЕТ со брокула, кромид и зачини

Потребни состојки: (за 2 лица) 200 гр кратко обарена брокула 4 јајца 1 главица кромид Сол, црн пипер, оригано, малку млеко, масло Постапка: Кромидот исечкајте го на тркалца, зачинете и малку...