Дома Тагови висок крвен притисок

Таг: висок крвен притисок

Запознајте ја бабата (77) која пука од здравје: Го пијам ова...

Делува кај чиреви, улкуси и респираторни тегоби, помага во спречување на бактериски инфекции... Проблемот со зголемен крвен притисок и шеќер во крвта денес ги мачи...

Еликсир против висок крвен притисок – ги чисти крвните садови и...

Фото и рецепт: Дијана Поповиќ Кога ќе прочитаме дека некој природен лек содржи лук, веднаш го прескокнуваме, зошто не сакаме да “смрдиме” и сите да...

Рецепт со ѓумбир, лук и лимон – за една седмица го...

Високиот крвен притисок најчесто е тригер за болести на срцето, за срцев и мозочен удар, а пациентите главно ги игнорираат симптомите кои укажуваат на...

Го мерите притисокот дома? Еве каде би можеле да погрешите…

За високиот крвен притисок велиме дека е тивок убиец, бидејќи болните можат да живеат со многу високи вредности на крвен притисок, а без видливи...

Доктор Солаковиќ: Јас вака правам за да го намалам притисокот и...

Доктор Емир Солаковиќ во текот на гостувањето во една емисија даде одличен совет како да се намали високиот крвен притисок, а од друга страна...

Диња: ги лекува бубрезите и го намалува високиот крвен притисок! Еве...

Дињата е едногодишна зељеста билка, со полегнати ластари. Листовите се големи а плодот жолт, многу сочен, благ и различен по големина. Се одгледува во...

Мојот кардиолог ми ги прочисти артериите и ми го излекува високиот...

Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите, да го намали нивото на лошиот холестерол и да го нормализира крвниот притисок. Поради...

Ја газиме, прескокнуваме, ја кинеме а не знаеме колку многу е...

ОВЧАРСКА ТОРБИЧКА – Capsella Bursa-Pastoris (Русомача, ме сака-не ме сака, Бабини гниди, Моминска трева) Овчарската торбичка е едногодишно или двегодишно растение, со исправено, слабо разгрането...

Природен лек за лекување на артритис, висок крвен притисок, импотенција, затнати...

Овој народен лек е делотворен во превенција и лекување на астма, импотенција, артритис, чиреви, настинка, инфекција, затнати крвни садови и висок крвен притисок. Поради единствената...

Бадеми потопени во вода лечат: холестерол, притисок, дебелина, коски и зглобови

Традиционалната кинеска медицина вели дека е многу важно за бадемите преку ноќ да се потопуваат во вода, а потоа наутро да се изедат излупени. Бадемите...