Дома Тагови циститис

Таг: циститис

Лек за воспалени јајници и мочен меур (ЦИСТИТИС)

Воспалението на мочниот меур кај жените мора да се лекува! Ова се причини и симптоми за оваа подмолна инфекција. Ова е важно и треба...

Ако циститисот не се лекува, бактеријата Ешерихија коли може да предизвика...

Уринарните инфекции се манифестираат како воспаление на: уретрата (уретритис) , мочниот меур (цистит), и на бубрегот( пиелонефритис ). На секој човек во одрeден период...

Како се лекува циститот од Ешерихија коли и што да се...

-Циститот најчесто настанува поради самоинфекција - главната причина за тоа е женската анатомија! Втора најчеста причина за посета на лекар кај женската популација се уринарните...

Ефикасен рецепт за воспалена бешика – го користиме веќе неколку генерации

Честопати жените страдаат од воспаление на бешика, па верувам дека овој лек на многумина ќе им се најде. Ова е многу стар рецепт и...

Брза помош кај циститис

Ова е стар народен рецепт: ​ Штом ги почувствувате симптомите на циститисот (потреба за често мокрење со пецкање и болки при мокрењето), применете го следниот рецепт,...