Дома Тагови сода бикарбона

Таг: сода бикарбона

Намачкајте го месото со сода бикарбона пред печење – тоа ќе...

Сода бикарбоната е сеприсутна во домаќинството. На многумина им се познати нејзините магични својства и мноштво начини за незјина примена, како во кујната, така...

Топи 80% од салото на стомакот: Цел свет одеднаш започна да...

Доколку сакате да имате рамен стомак, а веќе долг период вложувате голем труд за да ослабете, но без резултати, тогаш обидете се овој едноставен...

Направете ја вашата када блескаво бела – како и со што...

Секогаш кога чистите со било какви средства задолжително носете заштитни ракавици. Средствата што ќе ги користите може и да не се штетни за вашата...

Спасувач на животи – сода бикарбона и лимон: чисти бубрези, намалува...

Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото. Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има...

Медицината во чудо: руски монах открива природен лек за сите болести...

Денес во 21 век технологијата е толку напредната што себеси максимално си го имаме олеснато животот, измисливме вештачка интелигенција, патувавме во Вселената... меѓутоа, живееме...

За сите практични домаќинки: го раствора бигорот и нечистотијата од машината...

Дали некогаш ви се случува да ги извадите испраните алишта од машина, а да не ви мирисаат на чисто и убаво_ Една од причините за...

ЧУДО ОД СОДА БИКАРБОНА: ова мора да го пробате!

Природната медицина досега многупати ја докажа делотворноста на сода бикарбоната, во бројни случаи. Сите скапи креми и пилинзи за кожа не можат да му...

Габична инфекција: гинеколог ми кажа лек кој не чини ни пет...

Здраво почитувани читатели на НМД.мк, би сакала да споделам еден ефикасен лек или третман, како сакате наречете го, кој мене многу ми помогна пред...

Спасувач на животи – лимон и сода бикарбона: чисти бубрези, намалува...

Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото. Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има...

Терапија против канцер со мед и сода бикарбона – само за...

-Во текот на терапијата потребно е да избегнувате месо, шеќер и бело брашно. Идејата за мешање на сода бикарбона со мед или јаворов сируп, може...