Дома Тагови смеса за имунитет

Таг: смеса за имунитет

Ова е топ смеса за имунитет и тешки болести – ја...

Фото и рецепт: Емилија Бечиќ – Витаминска смеса за имунитет. Ова е витаминска бомба за имунитет, го користат и луѓе кои поради тешки болести и...

Медена комбинација за силен имунитет – потребно е 5 мин за...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти: Комбинации со мед кои ќе го подобрат вашиот имунитет. Потребни состојки: 500 мл мед, 100 г ореви, 100 г...

Рецепт-чудо за имунитет: Направете зимница во тегла од ѓумбир, лимон и...

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Сега е вистинско време да се подготви овој лек за зајакнување на имунитетот кој ќе ве заштити од настинки и...

Што ќе се случи ако се измешаат куркума и црн пипер?...

И црниот пипер и куркумата се многу здрави и популарни зачини кои се користат за подобрување на вкусот и бојата на храната. Куркумата се користи...

Лек за ослабен организам, имунитет, после операции, за лица со белодробни...

После претрпена и најмала настинка која сме ја “прележале” на нозе, организмот е многу истоштен и ослабен. Особено голем замор и немоќ чувствуваат лицата...

Рецепт со моркови, мед и ореви за зголемување на хемоглобинот во...

Анемијата не е пожелна особено во време на вирусни инфеквии, настинки и грип, кога е потребен силен имунитет за да се одбрани организмот од...