Дома Тагови ситни колачи

Таг: ситни колачи

7 видови брзи колачи од една смеса: брзо се приготвуваат и...

Рецепт и видео презентација од “Слатките на Наташа” – 7 видови брзи колачи од една основна смеса. Потребни состојки за основна смеса: 940 г мелени кекси,...

Рецепт за највкусни медени колачи: Евтино, брзо, без млеко и јајца

Фото и рецепт: Кристина Гашпар – Медењаци. Првиот рецепт на Кристина е многу едноставен и вкусен, класичен рецепт за медени колачи. Вториот рецепт кој можете...

Засладете си го денот со овие медени колачи кои се топат...

Фото и рецепт: Веселка Кузмановска – медени колачи. Рецептот за овие вкусни медени колачи ни го претстави нашата драга членка Веселка Кузмановска во групата НМД...

Бели празнични колачиња, се топат како снег – се прават од...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – бели празнични колачиња. Многу се слични со ванилиците, колку подолго стојат толку се повкусни. Одлични за...

Брзи рафаело топчиња од пудинг и кокос – сите деца ги...

Фото и рецепт: Сања Милојевиќ – Рафаело топчиња. Мислам дека сите деца го сакаат овој колач. Јас ги направив без лешник и бадем, а доколку...

Лимончиња – од малку состојки излегуваат 80 вкусни и ровки колачиња

Ова е супер-тесто за обликување, па освен лимони, од него можете да си формирате било какви други облици. Тестото е супер ровко, поднесува секаков фил,...

Двобојни куполи: овие колачи ќе ве воодушеват со изглед и со...

Фото и рецепт: Пупагтз Овој рецепт ме воодушеви со својот изглед. Создаден е од комбинација на три рецепти од јутјуб. Потребни состојки: 2 јајца 150 г шеќер 1 прстофат...

Многу вкусни триаголници со ореви, моите омилени суви колачи веќе 30...

Фото и рецепт: Мема Овие посебни и многу вкусни триаголници, се еден од моите најомилени суви колачи веќе триесеттина години. Иако бараат внимание во постапката,...

Вкусни колачиња ДЕДО МРАЗОВЦИ – На децата им се омилени со...

Фото и рецепт: Ренци Има ли некој што не го сака дебелкиот Дедо Мраз со бела брада? Додека децата му пишуваат писма со желби, ние...

Фантастична четворка – фантастичен вкус! Иако се посни, тие не се...

Фото и рецепт: Ранкос Иако се посни, нивниот фантастичен вкус ништо не менува, не се суви, не се досадни, не содржат млеко во прав, идеални...