Дома Тагови сируп за кашлица

Таг: сируп за кашлица

Сируп за ублажување на кашлицата со ловоров лист и жалфија, се...

Фото и рецепт: Кристина Гашпар – Сируп за смирување на кашлицата. Бидејќи ништо не делуваше, се решив да го пробам овој рецепт. Станува збор за...

Секој втор месец бев со сумамед, а после овој сируп веќе...

“Овој сируп за искашлување го препорача еден педијатар на ТВ и додека сум жива ќе му бидам благодарна!”, вели жената која го објави овој...

Природен сируп за ублажување на тешка кашлица и прочистување на белите...

Кашлицата најчесто се јавува како последица на вирусна или бактериска инфекција на респираторниот систем. Освен кашлица може да се јави и течење од носот, кивање,...

Домашен сируп против кашлица за деца: Го сузбива воспалението на белите...

Безбеден и здрав сируп против кашлица. Повеќето лекови против кашлица содржат декстрометорфан или DXM. Се користи како активна состојка на многу лекови против кашлица, а...

Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање...

Сирупот од морков успешно ја исфрла слузта од белите дробови! Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни. Потребни ви...

Сируп против упорна кашлица – стар и проверен рецепт со камилица...

Фото и рецепт: Верица Николиќ Потребни состојки: 200 г шеќер 300 мл вода 1 лажица сув цвет од камилица 1 лажица бел слез 6 ловорови листови 7 прстофати сува жалфија Постапка: Во суво...

Сируп против кашлица и болки во грлото

Сезона е на настинки, ослабен имунитет, растечен нос, болно грло, кашлица, се слева низ грло... Потребни состојки: 500 мл вода 400 г шеќер (по можност кафеав, но...

Рецепт за упорна кашлица, за неколку денови како со рака однесена!

Чајот од бел слез помага при кашлица, бронхитис, а се препорачува и при бронхијална астма. Се користи и за лекување на воспалено дебело црево, дијареа...

Сируп од тегавец: најдобар лек за исфрлање на катран и секрет...

Фото: Божица Лечинтиќ Без разлика дали ќе го направите од машки или женски тегавец, сирупот направен од оваа билка е многу ефикасен за лекување на...

Сируп против кашлица и отечено црвено грло

Видов дека објавувате разни природни рецепти, па се надевам дека некому ќе помогнам со овој природен сируп. Идеален е за деца и возрасни, а...