Дома Тагови селксо месо

Таг: селксо месо

Селско месо на домашен начин во грне

Фото и рецепт: Анета Ане Потребни состојки: 300 г свинско месо 300 г телешко месо 300 г пилешки стек 300 г цели печурки (од тегла) 150 мл вино 150 мл вода 50...