Дома Тагови сарма со кисела зелка

Таг: сарма со кисела зелка

Старинска сарма (посна) – вкус кој не се заборава

Сармата е омилено јадење речиси на сите луѓе од Балканот, но и пошироко. Најубавата се витка во лист од кисела зелка, но може да...