Дома Тагови Прочка

Таг: Прочка

Утре е голем христијански празник Прочка: Помладиот бара прошка од постариот

Утре е Прочка или Велики Поклади, празник меѓу народот познат и како Проштени Поклади, спаѓа во најголемите христијански празници, според некои веднаш по Божик...