Дома Тагови Посен колач

Таг: Посен колач

Посен колач без шеќер: Гриз, кокос и 15 минути подготовка

Овој посен колач без шеќер просто ќе го обожавате, бидејќи се подготвува за минута време, а неверојатно е вкусен. Потребни состојки: 2 чаши од јогурт (180...

Еве еден од најдобрите посни колачи: Толку сочен и вкусен, како...

Еве еден од најдобрите посни колачи. Подолу во текстот може да го погледнете и видеото за овој рецепт. Многу брзо се приготвува. Потребни состојки: 450-500 г...

Многу вкусен а едноставен колач кој се топи во уста

Фото и рецепт: Сефка Ракиќ Потребни состојки: 3 шолји рендани јаболка 1 шолја шеќер или ½ кој не сака многу благо да му биде 1 шолја масло 1 ванилин...

ПОСЕН И СОЧЕН КОЛАЧ – толку е вкусен што ќе почнете...

Многу вкусен колач, посен, се топи во уста. Потребни состојки: 350 мл свежо исцеден сок од портокал 4 супени лажици домашен џем од шипки (или по ваш...

Посна торта со гриз, пченкарно брашно и ореви – се топи...

Фото и рецепт Марина Трајковска Потребни состојки: 5 шолји газирана вода 5 шолји пченкарно брашно 3 шолји масло 3 шолји гриз 1 лажичка цимет 1 кесичка суво грозје 100 г сечкани ореви...

Посен а сочен колач со гриз и ореви, додека се пече...

Посен колач, одличен за слави, но и за секојневен десерт: Македонскиот колач е толку добар што додека го печете целата куќа ви мириса прекрасно,...

Фантастен брз посен колач со малини

Потребни состојки: Мерка е чаша од 200 мл 2 шолји меко брашно 2 шолји гриз 2 шолји шеќер 2 ванилин шеќер (20 г) 1 прашок за печиво (10 г) 1 чаша...

Посен чоколаден колач за пост на вода, а вие можете и...

Добар рецепт за едноставен и брз колач на вода. Може да се прави и секојдневно бидејќи многу е вкусен и сочен, не се забележува...

Најубавиот прелиен посен сочен колач (со јаболка и ореви) – не...

Сигурна сум дека не сте јаделе подобар колач! Потребни состојки: 450-500 г брашно 500 г рендани јаболка 100 г мелени ореви 1 ванилин шеќер 1 лажиче прашок за печиво 1 лажиче...

МЕДЕНО СРЦЕ: брз посен колач со мерки на чаша, мешате, печете...

Фото и рецепт: Ивана Антиќ Мерката е чаша од јогурт (180-200 мл) Потребни состојки: 4 чаши брашно 2 чаши шеќер 1 чаша масло 1 прашок за печиво 1 кесичка цимет (или...