Дома Тагови похуван багрем

Таг: похуван багрем

Слатко од багрем, џем од багрем, палачинки и похуван багрем

Искористете ги лековитите својства на багремот, на сите можни начини! СЛАТКО ОД БАГРЕМ Потребни состојки: 250 г цвет од багрем (чисти бели цветчиња) 1 кг шеќер 1 лимон Постапка: Цветчињата полијте...