Алкалоид
Дома Тагови медицина

Таг: медицина

Неверојатно откритие: овој витамин лекува воспаление на белите дробови за 3...

Во текот на 1940 година докторот по медицина Фредерик Кленер документирал дека адекватни дози од витамин Ц имаат способност да излекуваат преку 30 различни...