Дома Тагови Мартин Најдовски

Таг: Мартин Најдовски

Еликсир за поништување на вирусите според рецептот на билкарот Мартин Најдовски

Фото и рецепт: Мартин Најдовски – Антивирусен еликсир. Доколку имате било какви прашања во врска со подготовката на овој еликсир, можете да го прашате Мартин...

Лек за воспалени јајници и мочен меур (ЦИСТИТИС)

Воспалението на мочниот меур кај жените мора да се лекува! Ова се причини и симптоми за оваа подмолна инфекција. Ова е важно и треба...

Природен лек за намалување на висок притисок и ангина пекторис

Подмолна болка во градите – АНГИНА ПЕКТОРИС Ангина пекторис честопати е ургентна состојба во кардиологијата. Се јавува како последица на исхемија на срцевиот мускул, поради...

Сируп за воспаление на бели дробови, особено кај деца

Ова е уште еден од лековитите рецепти на билкарот Најдовски, од архивата на неговото семејство. Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите...

Тинктура со линцура за проширени вени и циркулација– Рецепт според билкарот...

Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Лунцура (lat. Gentiana...

Лек за зголемување на плодноста кај жени што се обидуваат да...

Рецепт: Мартин Најдовски За читателите на НМД билкарот Најдовски овојпат сподели еден многу ефикасен метод за подобрување на плодноста кај жените. Како што тој вели,...

Билкарот Најдовски: Оваа течност е одлична за луѓе без кондиција, ги...

Уморните нозе се чест симптом при одредени состојби, но во повеќето случаи не се причина за грижа. Зголемен ризик од уморни нозе имаат жените,...

Лек за зуење во ушите (тинитус): Со 2 капки од ова...

Луѓето кои страдат од зуење или ѕвонење во ушите, имаат непријатно чувство, како постојано нешто да им брмчи или црцори во ушите. Овие звуци се...