Дома Тагови кремаст колач

Таг: кремаст колач

Сочен и кремаст колач ист како од слаткарница – се топи...

Вкусен колач кој се топи во уста. Рецептот ни го испрати нашата драга Амина Хусиќ за кој таа има приготвено и видео во кое...

Колач “КРШ и ЛОМ” – Фантазија од колач со бисквити и...

Заслугите за овој рецепт и припаѓаат на мојата пријателка Тања, кој има малку смешно име, но, веднаш да вик кажам, колачот е сè само...

Секоја недела го правам овој колач зошто е брз, едноставен, целиот...

Го правам многу често,речиси секоја недела, затоа што е брз, едноставен, целиот кремаст и што е најважно, децата многу ми го сакаат! Потребни состојки: 7 јајца 30...

Брз летен колач – многу вкусен и кремаст колач со парчиња...

Многу брзо се приготвува, само матите шлаг, без готвење и без печење! Многу вкусен и освежителен овошен колач. Потребни состојки: 200 г бисквити 1 кесичка крем за...

РАФАЕЛО КОЦКИ – многу се вкусни и лесно се прават! Готови...

Многу лесен колач, целиот е кремаст, се топи во уста. Потребни состојки: 8 јајца 8 лажици шеќер Малку прашок за печиво 200 г кокосово брашно За крем: 8 жолчки 8 лажици шеќер 4...

Овој рецепт го добив од кумата и оттогаш често го правам:...

Овој рецепт го добив од кумата и оттогаш многу често го приготвувам, бидејќи е едноставен, феноменален брз колач со вишни без печење. Потребни состојки: 2 тегли/конзерви...

Највкусниот колач со ореви и кафе

Овој десерт кога ќе го пробате веднаш ќе знаете дека тоа е- тоа! Колач каков што може да се најде во најдобрите виенски слаткарници....

15 МИНУТЕН КОЛАЧ СО ПРАСКИ

Освежителен летен колач кој се топи во уста. Потребни состојки: 300 г бисквити 1 кг праски, излупени и без семки 2 пудинг од ванила 500 мл вода 7 лажици шеќер 250...

ЧУДО ОД ЕДНО ЈАЈЦЕ! Вистинско чудо, слатко и убаво, брзо и...

Многу едноставно се приготвува. Секојпат кога го правам ме потсетува на тетка ми која ми го даде овој рецепт. Потребни состојки: 1 јајце 1 шолја од 200...

Ладни брзи коцки готови за 30 минути

Брз кремаст колач, едноставен за правење. Го праќам со години и никако да ми здодее : - ) Се надевам дека и вам ќе...