Дома Тагови корона вирус

Таг: корона вирус

Еве како да негувате лице заразено со вирусот во домашни услови:...

Доколку некој од вашите домашни е заразен со kopoна вирус, прочитајте како е најбезбедно да го негувате. Ако живеете со некој кој покажува симптоми на...

Колку долго корона вирусот може да живее на површините и како...

Кога станува збор за корона вирусот, изгледа дека добрата хигиена е најдобрата одбрана. Доказите велат дека корона вирусот главно се шири преку респираторни капки кои...

Кога ќе биде готова вакцината за коронавирусот и дали е пронајден...

Лекарите од Банкок пред извесно време соопштија дека пронашле нов третман со кој дошло до значително подобрување на здравствената состојба кај неколку пациенти заразени...

Важна информација за коронавирусот која се споделува на социјалните мрежи низ...

Циркуларна порака која се споделува по мејлови и сите социјални мрежи. Не е познат изворот на оваа порака, а за читателите на НМД го...