Дома Тагови чистење

Таг: чистење

Ја исчистила бањата за само 3 минути, овој трик е 10...

Овој домашен чистач функционира перфектно. Многу е едноставен и лесен за приготвување. Се прави во само неколку чекори. Потребни состојки: 1 шолја алкохолна киселина 1 шолја течен...

Како да им ја вратите белината на пожолтените апарати во домаќинството

Секој од нас, особено жените се нервираат кога белата техника ќе добие жолтеникава боја. Истото важи и за старите телевизори и монитори, куќиштето од...

Го направив овој домашен спреј за чистење рерна: и си ветив...

Никогаш повеќе во животот нема да купам никакво средство за чистење, ви се колнам! Со овие зборови една домаќинка ги воодушеви сите свои пријатели на...

Заболен и замастен црн дроб: ефикасно прочистување со суво грозје

Постапката за чистење на црниот дроб е една од најефикасните методи за закрепнување на организмот и ослободување од хронични болести и токсини. Затруеноста на организмот...

Само една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од...

Само една лажица од овој природен лек ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од натрупаните отрови. Нашите...

Ако сте полни со токсини – направете го ОВА чистење со...

Чистење на организмот треба да се спроведува најмалку еднаш во шест месеци, односно двапати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до различни болести. Ова...

Радикално чистење на цревата – ова мора секој да го направи

Потребни состојки: 500 г свеж морков 500 г свежо цвекло 1 рака суви кајсии 1 рака суво грозје 1 лажица мед Постапка: Обидете се да пронајдете состојки кои имаат органско потекло. Земете...

Чудо од средство за чистење кое ја одбива прашината: без хемикалии

Рецептот е едноставен: Потребни состојки: 1 чаша вода ¼ чаша алкохолна киселина 2 лажици маслиново масло 10-15 капки етерично масло по избор Постапка: Имешајте ги сите состојки во празно шише со...

Ви се крева коса од валкан шпорет? Направете го ова и...

Ниедна домаќинка не сака да го чисти шпоретот. Хемиските средства кои се користат за оваа намена се многу токсични и иако се користат заштитни...

Лековито вино за болен желудник и чистење на крвта

Пригответе ја следната смеса: Потребни состојки 20 г издробен прополис 50 г сув лист од пелин (artemisia absinthium) 200 мл алкохол 70% Постапка: Измешајте ги состојките во стаклена тегла или...