Дома Тагови брза торта

Таг: брза торта

Брза еурокрем торта од само четири состојки – гостите никогаш нема...

Плазма кексите во комбинација со еурокрем... многу лесна подоготвка, децата ќе ја обожуваат, ама ни возрасните нема да останат рамнодушни! Потребни состојки: 1 кг шлаг 300 г...

Многу едноставна и брза торта со готови манчмалоу колачи – децата...

Многу е едноставна и брзо се приготвува. Вкусна е, децата ја обожуваат, а и возрасните не се рамнодушни. Пробајте, ќе ви се допадне. Потребни состојки: 2...

Брза торта со бисквити и ореви, се топи во уста, не...

Една едноставна и брза торта, за сите оние кои немаат време, како и за почетници. Оваа торта не може да не ви успее, толку...

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова...

За овој колач дознав многу одамна од една пријателка, таа го нарече „мрзлива торта“ и тоа со право, бидејќи се приготвува за само 10-15...

ТОРТА ОД КРЕМ БАНАНЧИЊА: Нема ни варење, ни печење, готова е...

Побрза торта од оваа а толку многу вкусна, нема! Потребни состојки: 400 г шлаг крем од ванила 400 мл млеко 8 лажици шеќер 400 г искшени биксвити 400 мл кисела...

БАНАНА ТОРТА: Лесна, вкусна, брза, освежителна…

Фото и рецепт: Анета Ане Потребни состојки: 4 пудинг од ванила 400 г кршени бисквити (пишкоти) 2 пакетчиња ресани 200 г желе бонбони 5 крем банани 4 банани 2 шлаг пена 250 г...

Колач од кутија за сладолед, без печење за 15 минути готов

Ова е многу лесна, сладолед - торта која не е "тешка" и доста освежува. Потребни состојки: 400-500 г бисквити 400 мл слатка павлака 4-5 лажици шеќер во прав 1...

ЛАДНА ТОРТА готова за 20 минути – ова е од оние...

Ова е една од оние бебешки торти кои сите ги сакаат. Брзо се прави и најчесто се изедува истиот ден. Потребни состојки: 6 белки 6 лажици шеќер 6...

Сладолед торта готова за 15 минути а можеби и побрзо

Од тортата излегуваат 16 големки парчиња. Потребни состојки: 1,25 литар слатка павлака (засладена хопла за шлаг) 2 кесички шлаг фикс 200 г готови пуслици 300 г млечно чоколадо за...

Брза овошна торта од три состојки

Се користи калап 28 или 26. Главните состојки за оваа торта се бисквити, овошен јогурт и овошје по вкус. Останатите состојки се по желба. Потребни состојки: 700...