Дома Тагови брза диета

Таг: брза диета

БРЗА ДИЕТА СО ЛУБЕНИЦА

ЛУБЕНИЦАТА Е НИСКОКАЛОРИЧНА НАМИРНИЦА, БОГАТА СО ХРАНЛИВИ СОСТОЈКИ НО ВИСОК ГИ (гликемиски индекс) Лубеницата може да помогне при намалување на килограмите, а доколку се одлучите...

Најдобрата и највкусна диета со ананас за четири дена: ефектот е...

Диетата трае 4 дена и треба да се придржувате кон пропишаниот режим на исхрана. Но, анансот можете да го јадете во неограничени количини. Пробајте! МЕНИ Појадок: За...

За само три дена ослабете четири кг – ЈОГУРТ диета

Доколку сакате за многу краток период да ги отстраните масните наслаги и да го исчистите организмот, утринскиот напиток ќе ви стане најважната состојка со...

За 30 дена облеката ќе ви биде голема. Ова е убедливо...

Доколку сте едни од многуте кои веќе долго се борат со вишокот сало, тогаш сте на вистинското место. Ова е средство кое лесно се приготвува...

Брза, осумчасовна диета – еве што треба да се јаде

Дали некогаш сте слушнале за диета од осум часа? Едноставно, дозволено ви е да јадете се’, но само во текот на осум часа дневно! На...

За три дена минус 3 кг. За 5 дена – 5...

Диетата со суви сливи спаѓа во таканаречените брзи диети и наменета е за сите кои во краток период (од 3 до 5 дена) сакаат...

Ослабете 2 килограми за 3 дена – БРЗА ДИЕТА

Извор на фото: exrpess Комбинацијата од намирници во оваа диета за многу кратко време овозможува чувство на ситост, а резултатот е брзо губење на килограмите. Едноставната...