Дома Тагови аспирин

Таг: аспирин

Ако патувате подолго од 4 часа и имате проблем со вените...

Ако имате проблем со вените, без овие работи не тргајте на пат Доколку се подготвувате за подолг пат, а имате проблем со вените или сте...

Овој природен лeк за отстранувањe на “кокалчето” треба и докторите да...

Валгус е деформитет на зглобот во основата на палецот а често е предизвикан од носење на тесни, неудобни чевли и високи потпетици. Оваа појава може...

Сосетката ми го откри овој трик: сега алиштата ми се бели...

Станува збор за неколку методи кои се едноставни а многу ефикасни. Во тоа се состои нивната генијалност. Јас пробав, пробајте и вие, нема да...

Бело, побело, најбело: со овој трик ќе им ја вратите белината...

Без разлика на колку начини сте се обиделе да го отстраните сивилото, облеката останува иста, што ја нервира секоја жена. За цела среќа, постои одлично...

Истражување: ако жената земе аспирин пред однос со мажот – има...

Едно истражување довело до откритие дека жената кога ќе се напие аспирин непосредно пред да има сексуални односи со мажот, ја зголемува веројатноста дека...

Рецептот на баба ми за болни нозе и артритис

Оние кои пробале велат дека ги ублажува сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите! Кога модерната медицина не може да помогне, најдобро е да...

Лек кој прави чудо! Лекува проширени вени, волчјо око и испукани...

Кога говориме за стапала и нозе, веднаш не асоцираат на сува кожа и испукани пети кои се најчест проблем. Погрешни чевли, недостиг на нега...

Имам 78 години и не можев да одам – овој лек...

“Имам 78 години и не можев ниту да одам. Тогаш започнав да ја нанесувам оваа смеса на зглобовите и болните коски. Ми се промени животот!...

Аспиринот не е лек кој може да се консумира долгорочно без...

Истражувањата покажуваат дека едно од десет консумирања на аспиринот се смета за несоодветно, а дознајте зошто... Новите истражувања во Америка покажаа дека дури 69...