Супа за после прејадување и препивање

Со користење на диеталната супа ќе бидете восхитени од резултатите за само неколку дена. Ви го претставуваме рецептот за диетална супа која сигурно ќе стане ваше омилено јадење.

Потребни состојки:

6 главици кромид со средна величина

3-4 домати или доматно пире, по вкус

1 мала главица зелка

2 зелени пиперки

500 г целер

1 коцка супа (или 2 петлови супи)

Постапка:

Исечкајте го зеленчукот, додадете вода, сол, црн пипер по вкус. Гответе го зеленчукот на висока температура 10 минути, а потоа намалете ја температурата додека зеленчукот да омекне.

Во текот на диетата не можете да консумирате брза храна, шеќер, алкохол, леб, газиран пијалак, било каква масна и димена храна.

МЕНИ ЗА СЕДУМ ДЕНА

Прв ден

Чинија супа и било какво овошје, освен банана. Може да пиете чај, кафе или вода.

Втор ден

Супа и зелен зеленчук (свежо, лиснато или конзервирано). Не смеете да јадете пченка, зелен грашок или грав. За вечера, печен компир со малку растително масло.

Трет ден

Супа, овошје и зеленчук, но без компир.

Четврт ден

Супа, овошје и зеленчук, вклучително и банани и млеко со низок % масти.

Петти ден

Супа, варено месо и домат.

Шести ден

Супа, варено месо и зеленчук (особено лиснато).

Седми ден

Чинија супа, варен ориз со зеленчук, овошен сок, свежо цеден.

Во текот на диетата пијте повеќе вода и комбинирајте ја исхраната со умерена физичка активност.