Стомакот ви виси на сите страни и ве мачи целулит: Две лажици дневно од овој сируп ќе го реши вашиот проблем

Доволни се само две лажици од овој сируп кој го топи салото од стомакот многу ефикасно. Прочитајте го рецептот.

Ренот е исклучителна намирница со силни антибакериски својства, не содржи холестерол ниту незаситени масни киселини.

Неговиот најсилен атрибут е неговата способност да го забрзува метаболизмот, а со тоа и топењето на масните наслаги.

Покрај тоа, ја стимулира дигестијата и создавањето на добри бактерии, а неверојатно е ефикасен и за чистење на синусите.

Ова е еден многу добар рецепт за приготвување на сируп кој ќе ги истопи масните наслаги и ќе ја елиминира вишокот вода од организмот.

Потребни состојки:

4 свежи лимони
200 г ѓумбир
150 г свеж рен
2 лажички цимет
3 лажици мед

Постапка:

Ѓумбирот и ренот изрендајте ги во еден сад. Додадете свежо исцеден лимон, па мешајте додека да добиете еднолична смеса. Потоа додадете го циметот и медот, па уште еднаш промешајте.

Добиениот сируп складирајте го во стаклено шише.

Употреба: Секој ден, во текот на три седмици, консумирајте по две лажици од сирупот. После три седмици направете пауза од 30 дена, па по потреба повторете.