Подгответе се вечер да изгубите половина килограм. Овој напиток е чудо!

Некои напитоци треба да се пијат наутро, некои преку ден, а ова е препорака за навечер.

Пригответе го навреме и испијте го пред спиење. Ќе направи неверојатни работи за вашата линија.

Кога ќе го пиете ова смути, треба да вечерате најдоцна во шест часот, за да може организмот на правилен начин да продолжи да ја вари храната.

Ако овој напиток го пиете еден месец секојдневно, ќе забележите дека не само што килограмите сами ќе се стопат, туку дека и метаболизмот ќе ви се забрза, а организмот ќе стане многу поотпорен на инфекции.

Потребни состојки:

½ цеден лимон
1 лажица сечкан магдонос
Малку цимет
½ лажица јаболкова киселина
250 мл вода
1 лажичка мед по желба или ѓумбир

Постапка:

Тие кои го пробале овој напиток гарантираат дека наутро ќе се разбудете со половина килограм полесни, без подуеност во стомакот и отоци.

Препорака за максимален резултат е наместо вечера да го испиете само овој напиток.

Но, доколку мислите дека гладот ќе ве совлада во вечерните часови, тогаш подобро вечерајте нешто лесно, но најдоцна до шест часот.

Придржувајте се кон советите и резултатот е загарантиран.

Пробајте уште вечерва!

Напомена: Може да ставите и повеќе магдонос. Магдоносот е најдобро да се изблендира во малку топла вода, па како ќе добиете каша, постепено додавајте ја водата. Сокот од лимонот исцедете го, додадете ги и другите состојки. Се пие навечер, а последно јадење треба да ви биде во 18 часот. Не го пијте непосредно пред спиење, зошто ѓумбирот може да ви даде енергија и да ве расони.