Рецепт за кој некои луѓе се колнат дека помага при лекување рак!

– Овој рецепт се шири многу брзо на интернет а луѓето тврдат дека со негова помош се излекувале од рак. Од она што тие го пишуваат, дознаваме дека тие успеале да си го повратат здравјето без операција и хемотерапии.

Рецептот е базиран на мед и ѓумбир и нема никакви несакани ефекти. Една жена, која била тешко болна и 20 дена била на апарати за одржување поради рак на ендокрините жлезди, тврди дека се излекувала без операција и хемотерапија, а сега „пука“ од здравје.

За да се подготви овој лек вам ви е потребно:

Два поголеми корени од ѓумбир, исчистете ги и изблендирајте ги;
Потоа смесата од ѓумбир измешајте ја со 500 г органски мед;

 

Смесата треба да се чува во стаклена тегла.

Употреба:

Една лажичка, по 3-4 пати на ден, половина час пред оброк;

Во рецептот е наведено дека многу е важно да користите пластична, дрвена или керамичка лажица.

Првите ефекти треба да се почувствуваат по два до три дена. Овој лек има исцелителна моќ и за него велат дека „ќе ве воскресне од мртвите.“