Ослабела 89 кг за 18 месеци, а променила само ЕДНА работа во својот живот! Пробајте и вие, сигурно ќе успеете!

Ослабела 89 кг за 18 месеци, а променила само ЕДНА работа во својот живот! Пробајте и вие, сигурно ќе успеете!

Оваа млада жена пред две години имала повеќе од 150 килограми, а нејзината тежина почнала да расте во мометот кога останала бремена на 17 годишна возраст и почнала да јаде неконтролирано многу.

Била толку многу дебела што лекарите и рекле дека доколку продолжи да јаде со ова темпо – има помалку од една година живот.

Таа одлучила да го промени својот начин на живот и да продолжи да се бори. Започнала да јаде само домашно подготвена храна, здрава храна и здрави закуски.

Таа успеала да ослабе 89 кг за помалку од 18 месеци, затоа што престанала да јаде храна која содржи многу јаглехидрати, шеќери и колачиња кои претходно и биле омилени.

ОВА Е НЕЈЗИНОТО МЕНИ:

За појадок јаде малку сланина со пиперка, портокал, печурки и две јајца

За ручек јаде печен или варен компир со чили и малку месо.

За ужина: овошје или јогурт.

За вечера: шпагети со доматен сос и малку сирење.

Од Центарот за лекување на пациенти со вишок килограми и била доделена титула „Жена на годината“, бидејќи била инспирација за многу луѓе.

Нејзините здравствени проблеми исчезнале, па можела да продолжи нормално да живее и да работи.