Оригинален рецепт за ќебапи од рерна – исти како од ќебапчилница (може и да ги замрзнувате)

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни рецепти – Оригинален рецепт за ќебапи.

Секому добро познатиот мирис и вкус на ќебапи оживејте го и во вашите домови.  Никој не може да им одолее на привлечните ќебапи!

Потребни состојки:

1 кг јунешко мелено месо
2 главици кромид
и лажичка сув зеленчуков зачин (вегета)
1 лажичка сол
1 лажичка црн пипер
1 лажичка сода бикарбона
1 лажичка буковец
1 рака свеж магдонос
80 мл газирана вода
100 г брашно

Постапка: