Најбрзата и највкусната баклава без кори ЕМИЛИ, готова е за половина час

Многу брз и вкусен колач.

Потребни состојки:

4 јајца
2 шолји шеќер
1 шолја масло
1 шолја млеко
1 шолја гриз
1 шолја остро брашно
2 шолји мелени ореви

За прелив:

500 мл вода
2 шолји шеќер
Се користи шолја од 200 мл

Постапка:

Прво пригответе го сирупот за да има време да излади додека се приготвува колачот. Ставете ги шеќерот и водата на оган, па мешајте додека да зоврие и шеќерот да се растопи. Тргнете го на страна.

Пенасто изматете ги јајцата со шеќерот, па додадете ги останатите состојки.

Добиената смеса излејте во тепсија и печете во загреана рерна на 180 степени околу половина час.

Јас направив половина доза, па ми излезе потенка. Значи, каква димензија на тепсија ќе користите, таква дебелина ќе добиете на колачот (поголема – потенок колач, помала – подебел колач).

Врелиот колач прелијте го со сирупот, почекајте малку да излади, па наросете го со мелени ореви и исечете го на парчиња со форма и големина по ваша желба.