Мојот кардиолог ми ги прочисти артериите и ми го излекува високиот притисок со само 4 лажици од овој природен лек дневно

Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите, да го намали нивото на лошиот холестерол и да го нормализира крвниот притисок.

Поради нашиот начин на живеење изложени сме на многу штетни материи кои предизвикуваат различни здравствени состојби.

Проблемите со артериите, со високиот крвен притисок и лошиот холестерол можат да исчезнат благодарение на овој одличен напиток.

Комбинацијата на овие супер здрави состојки има голем ефект врз целото тело.

Овој природен лек ги чисти артериите и спречува појава на калцификација во телото.

Комбинацијата од лимон, вода, ѓумбир и лук на кој со кратка термичка обработка ќе му се неутрализира мирисот, претставува одличен и ефикасен лек кој ќе го елиминира плакот од вашите крвни садови.

ЗА ОВОЈ ЛЕК ЌЕ ВИ БИДЕ ПОТРЕБНО:

4 лимони со кора (обидете се да се купите органски)

4 главици лук

4 см парче корен од ѓумбир

2 литри вода

ПОСТАПКА:

Измијте го лимонот и исечете го на парчиња.

Излупете го лукот и сомелете го заедно со ѓумбирот и лимонот.

Добиената смеса прелијте ја со вода и ставете на оган. Кога ќе зоврие тргнете од оган и оставете да излади.

Процедете во стаклени шишиња и чувајте во фрижидер.

УПОТРЕБА:

Се пие по половина чаша секој ден, најмалку два часа пред јадење, односно на празен стомак.