МАГИЧНА СМЕСА: За 7 дена го уништува целиот вишок килограми

Голем број луѓе имаат еден ист проблем, односно, вишокот килограми кој им се појавил во пределот на стомакот и тоа навистина грдо изгледа. Доколку дојде до премногу натрупување на масти, постои голема можност да дојде до развој на некои сериозни здравствени проблеми.

За среќа, постои еден рецепт за кој многумина се колнат дека и помогнал да ослабат! Имено, со овој природен лек, не само што ќе ги согорите вишокот наталожени масти, туку и ќе го спречите развојот на тие болести.

Основната состојка која е потребна за негово приготвување се сливите. Веднаш запишете си го рецептот и започнете со приготвувањето.

Потребни состојки:

1 литар вода

100 г суви сливи без семки

Постапка:

Земете еден сад кој херметички се затвора, па во него ставете ги сливите и прелијте ги со вода. Садот затворете го и оставете го да отстои седум дена на ладно, односно во фрижидер.

1.Варијанта: Течноста процедете ја низ газа.

2.Варијанта: Сливите со малку течност изблендирајте ги, па додадете ја целата течност.

Употреба: секој ден се пие по една чаша или 150 мл на гладно, пред појадок.

Ефектите се забелеужуваат за многу кратко време.