Кога ќе се замасти црниот дроб и ќе се наполни со отрови, вие почнувате да се дебелеете (РЕЦЕПТ за чистење)

Овој напиток се пие три дена и во овој период ќе го исчисти црниот дроб. Овој орган е најзафатен со елиминација на отровите, па доколку неговата функција откаже, целото тело ќе се преполни со отрови.

Првите знаци ќе ви се појават на кожата, на која ќе се појават дамки, јадеж, акни и митесери, а потоа ќе започнете да се дебелеете.

Луѓето најчесто не размислуваат на овој орган, и не земаат во редвид дека чистиот црн дроб веројатно е најважниот фактор кој одредува дали можете да ослабете или не.

Најчесто, колку и да се обидувате со рестриктивни режими на исхрана, вие не успевате да се ослободите од вишокот килограми, па го барате виновникот во неефикасноста на диетата.

Меѓутоа, процесот на слабеење е запрен и не дава резултати, бидејќи црниот дроб не функционира правилно.

Доколку сакате да ослабете, пред да започнете со режимот кој сте го одбрале, пробајте го овој рецепт за детокс на црниот дроб.

Потребни состојки:

3 лимони
1 чаша полна со сечкан, свеж магдонос
5 стебленца целер
6 чаши вода

Постапка:

Сокот од лимон, магдоносот и целерот сомелете ги во блендер, а потоа додадете ја водата и добро промешајте.

Консумирајте по две чаши, трипати дневно, на празен стомак.

Повторете ја постапката во следните два дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена, па повторете го уште еднаш тридневниот третман.

Во текот на овие три дена, овој напиток ќе го прочисти црниот дроб.

КАКО СЕ КОРИСТИ

Напитокот се користи во текот на три дена, трипати дневно (по 2 чаши). Одбегнувајте тешки оброци во текот на овие три дена. Дајте му шанса на црниот дроб да се одмори. Јадете свежа и здрава храна, за да се олесни детоксикацијата на црниот дроб и да се подобрат изгледите за намалување на вишокот килограми.