Хороскопски знаци кои не можат да си одолеат еден на друг – сигуно ќе се смуваат

Бик и Шкорпија

Биковите не можат силно сексуално да ги привлечат Шкорпиите поради нивната пасивност, но затоа Шкорпиите можат на колена да ги фрлат Биковите. Оваа комбинација е фатална поради тоа што станува збор за сосема различни хороскопски знаци и карактери, но страста меѓу нив е загарантирана.

Овен и Вага

Овните се полни со енергија, а Вагите многу шармантни. Тие се толку различни, а сепак функционираат совршено. Ако Вагите успеат да се опуштат, тие можат да уживаат во најдобрата љубов и секс во нивниот живот.

Рак и Јарец

Овие 2 знаци не се толку многу различни, колку што совршено се надополнуваат. Воздржаните Јарци не можат да одолеат на силните емоции на Раковите. Ако успеат да се спојат, ваквата врска може да трае со години.

Лав и Водолија

Водолиите не сакаат авторитети, а Лавовите сакаат да го наметнат своето его насекаде. Тие сакаат да владеат, но ако се освоени од слободоумната Водолија, тоа е тоа. Хемијата започнува да владее.